"Kalendarz Marzeń 2012"
Fundacji Spełnionych Marzeń

 
 
 
 
Producent: Fundacja Spełnionych Marzeń
Kostiumy i stylizacje: Ewa i Piotr Krajewscy
Fotografia: Michał Czajka
Projekt kalendarza + ilustracje: Cooper's house agencja kreatywna
Druk: Dom Druku Modan
Fryzury: Rotor Club
Wizaż: Aleksandarz Bucholc, Aneta Pędraszewska, Anna Rukat
Miejsce: Atelier Dorum Art w Warszawie
Partner Projektu: Agencja Fotograficzna "AKPA"
 

W dniu 19 kwietnia br. odbyła się pierwsza sesja do "Kalendarza Marzeń 2012" Fundacji Spełnionych Marzeń. Na kartach kalendarza zagoszczą zaprzyjaźnione z Fundacją Gwiazdy oraz dzieci będące pod opieką Fundacji, którzy wcielą się w postaci z bajek.
(Więcej o kalendarzu ...).

Bohaterką pierwszej sesji jest Magdalena Różczka, która wcieliła się w rolę "Ani z Zielonego Wzgórza". Na kolejnych kartach kalendarza zobaczymy m.in.: Szymona Majewskiego w roli jednego z braci ...co ukradli księżyc, Kasię Zielińską, która przeistoczy się w Śpiącą Królewnę, czy Edytę Herbuś jako Kopciuszka. Na kartach kalendarza zagoszczą również: Ania Samusionek, Maja Hirsh, Mateusz Damięcki, Emilia Krakowska, Hania Śleszyńska, Tomasz Kot, Tomasz Lubert, Mariusz Totoszko i Andrzej Grabowski

"Kalendarz Marzeń 2012" jako dzieło artystyczne dedykowane jest działalności "Domu Rodzica" - fundacyjnego ośrodka wsparcia psychologiczno-socjalnego dla rodziców dzieci przebywających na warszawskich oddziałach onkologicznych (Więcej o "Domu Rodzica"...).

Prace nad kalendarzem będą trwały do października br. Na przestrzeni miesięcy będziemy prezentować Państwu próbki z kolejnych sesji. Uroczysta premiera "Kalendarza Marzeń 2012" odbędzie się w grudniu 2011.

 

Fotoreportaż z sesji do "Kalendarza Marzeń 2012"

(zdjęcia: Jarosław Wojtalewicz - Agencja Fotograficzna AKPA)

Sesja nr 1 - 19.04.2011r. - Magdalena Różczka w roli "Ani z Zielonego Wzgórza". Przymiarka peruki ...rude włosy to podstawowy atrybut naszej bohaterki.

Delikatny makijaż doda wdzięku i podkreśli charakter Ani...

 

Odkrywamy rąbek tajemnicy... ale to tylko próbka z planu zdjęciowego.

Magdalena Różczka z ekipą producencką "Kalendarza Marzeń 2012"

Sesja nr 2 - 29.04.2011r. - Tomek Osuch oraz bohaterowie kolejnej sesji do kalendarza - Tomek Lubert i Mariusz Totoszko czyli Zespół VOLVER - w stylizacji do wiersza Aleksandra Fredro pt. "Paweł i Gaweł".

Ekipa producencka "Kalendarza Marzeń 2012" z bohaterami kolejnej karty kalendarza.

Tomek Lubert w zaskakującej charakteryzacji grzecznego i niezwykle cierpliwego Pawła.

Mariusz Totoszko wcielił się w postać Gawła - niegrzecznego :-) i bardzo uciążliwego lokatora.

Sesja nr 3 - 16.05.2011r. - Mateusz Damięcki w roli Aladyna w historii o "Aladynie i magicznej lampie" z "Baśni z tysiąca i jednej nocy".

W rolę Gina spełniającego marzenia wcielił się nasz podopieczny Patryk Bogudał ( lat 5) z ośrodka onkologicznego w Lublinie.

Mateusz Damięcki z Michałem Czajką - autorem zdjęć do wszystkich sesji fotograficznych "Kalendarza Marzeń 2012".

Pamiątkowe zdjęcie twórców kalendarza wraz z naszymi bohaterami: Mateuszem Damięckim i Patykiem Bogudałem...

Sesja nr 4 - 19.05.2011r. - Kasia Zielińska podczas przygotowań do roli "Śpiącej Królewny" z baśni Charlesa Perraulta.

Kolejna karta kalendarza opowiada o królewnie, na którą zła czarownica rzuciła urok. Klątwa polegała na tym, że w dniu 15. urodzin, zanim zajdzie słońce, królewna ukłuje się w palec wrzecionem i umrze...

... ale jak to w bajkach ... wszystko się dobrze skończy. I kiedy już królewicz obudził naszą królewnę ...razem z Michałem Czajką wybrali najlepsze ujęcia z sesji ...

... i wspólnie z ekipą producencką kalendarza świętowali zwycięstwo nad złą czarownicą.

Sesja nr 5 - 26.06.2011r. - Edyta Herbuś w roli Kopciuszka z baśni sięgającej swoimi korzeniami starożytności. Fascynująca fabuła baśni sprawiła, że jest ona znana na wszystkich kontynentach.

Kopciuszek na przestrzeni wieków podlegał różnym transformacjom. Ewa i Piotr Krajewscy w konsultacji z Edytą wystylizowali naszego Kopciuszka ...absolutnie współcześnie.

Ciężka dola naszego Kopciuszka ..., zła Macocha wsypała do popiołu maku, wymieszała razem i postawiła przed zapłakanym Kopciuszkiem, a jej siostry tymczasem poszły na bal...

Jak to w bajkach bywa ...wszystko zawsze kończy się dobrze ...Kopciuszek zdążył na sesję i razem z ekipą producencką świętowali kolejną kartę "Kalendarza Marzeń 2011".

 

Sesja nr 6 - 26.06.2011r. Mateusz Dąbkowski (lat 7) i Szymon Majewski w roli braci bliźniaków z powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "O dwóch takich co ukradli księżyc".

Nasz podopieczny Mateusz wcielił się w rolę jednego z braci bliźniaków. Ponieważ obydwaj bracia byli podobni "jak kropla w kroplę", dlatego też nie ustalaliśmy, który jest Jackiem , a który Plackiem :).

A historia ich zaczyna się tak ...We wsi Zapiecek na świat przychodzą bliźniacy - Jacek i Placek. Okazują się być niesamowicie żarłoczni, okrutni i bardzo leniwi. Ponieważ nie chcą pracować - teraz ani w przyszłości, postanawiają ukraść złoty księżyc i go sprzedać...

Każda sesja to setki zdjęć ... sprawne oko Michała Czajki uwiecznia sekunda po sekundzie bohaterów Kalendarza Marzeń... ale na efekt końcowy musimy jeszcze poczekać.

Sesja nr 7 - 09.08.2011r. - Kolejna bajka, którą uwiecznimy w "Kalendarzu Marzeń 2012" to "Królowa Śniegu" Hansa Christiana Andersena. W rolę władczyni lodowatego królestwa, której obce były jakiekolwiek ciepłe i serdeczne uczucia wcieliła się Ania Samusionek

W rolach Kaja i Gerdy wystąpili nasi mali podopieczni - Wiktoria Kwiatkowska i Gabryś Chojnacki.

"Królowa Śniegu" to baśń o niezwyciężonej sile miłości i przyjaźni. To właśnie te potężne uczucia sprawiły, że nieczułe serce Kaja odtajało na widok łez Gerdy.

Wiktoria i Gabryś świetnie wczuli się w swoje role, dorównując talentem aktorskim Ani Samusionek.

Sesja nr 8 - 23.08.2011r. - W Rzaholeckim Lesie mieszkał Rozbójnik Rumcajs, ze swoją żoną Hanką i małym synkiem Cypiskiem. W roli Rumcajsa wystąpił Tomek Kot, a w rolę Cypiska wcielił się nasz podopieczny Adaś Suski.

Aby przełamać pierwsze lody Rumcajs z Cypiskiem rozegrali partyjkę w karty...

Kto wygrał ...to chyba nie wymaga komentarza .

Pamiątkowe zdjęcie bohaterów wraz z ekipą producencką zamyka pracę nad kolejną kartą "Kalendarza Marzeń 2012".

Sesja nr 9 - 06.09.2011r - Na kolejną sesję do "Kalendarza Marzeń 2012" została zaproszona nasza podopieczna - Ola Starbała wraz z rodzicami. Ola wcieli się w postać Czerwonego Kapturka, ze starej baśni ludowej spisanej po raz pierwszy przez Charles'a Perraulta w 1697r.

Czerwony Kapturek wędrował przez las do swojej chorej babci z koszyczkiem smakołyków. W tej roli zobaczymy polską aktorkę filmową i teatralną - Emilię Krakowską.

Michał Czajka z ogromną precyzją przygotowuje plan zdjęciowy. Każda sesja to setki zdjęć, by móc wybrać to najlepsze.

Czerwony Kapturek szczęśliwie dotarł do swojej ukochanej babci... a "zły wilk" na dobre zaprzyjaźnił się z bohaterami bajki

Sesja nr 10 - 28.09.2011 r. - Maja Hirsh i Bodzio Błędziński - to bohaterowie świata wykreowanego przez Georga Lucasa w kultowej trylogii "Gwiezdne wojny".

Planem zdjęciowym zawładnęli przybysze z odległej galaktyki: Księżniczka Leia, Luke Skywalker, przesympatyczny Astrodroid "R2-D2" i ...Tomek Osuch w roli Szturmowca .

Czy Luke Skywalker zostanie rycerzem Jedi, czy Księżniczka Leia ugnie się przed złym Vaderem i czy nasi bohaterowie pokonają Ciemną Stronę Mocy ?... kolejna karta "Kalendarza Marzeń" z pewnością rozwikła te zagadki.

"Star Wars" ...czy to bajka czy nie bajka ... jedno jest pewne ...nasza ekipa producencka bez problemów dała się przenieść w tę międzygalaktyczną podróż.

Sesja nr 11 - 11.10.2011 r. - Na kolejnej karcie "Kalendarza Marzeń 2012" wystąpił nasz podopieczny Michał Bieliński, który wcielił się w postać niegrzecznego drewnianego pajacyka z powieści Carla Collodiego pt. "Pinokio".

W rolę majstra Dżeppetto wcielił się Andrzej Grabowski. Majster był stary i samotny... i bardzo pragnął mieć syna. Dlatego też postanowił wystrugać chłopca z drewna... który niespodziewanie ożył.

Pionokio jednak był nieposłusznym dzieckiem i często kłamał ... a kiedy kłamał nos mu się wydłużał. Na koniec jednak dobro zwycięża i drewniany pajacyk zamienia się w prawdziwego chłopca.

Klimatyczne wnętrza Dorum ART tworzą niepowtarzalny klimat do naszych sesji. Najtrudniejszymzadaniem jednak, jest wybranie z setek zdjęć zrobionych przez Michała Czajkę... tego jedynego ... gdzie bajka staje się rzeczywistością .

Sesja nr 12 - 27.10.2011r. - Wśród kart "Kalendarza Marzeń" nie mogło zabraknąć baśni Braci Grimm - "Jaś i Małgosia". W roli złej czarownicy wystąpiła Hania Śleszyńska.

Zła czarownica bez problemu zdobyła zaufanie Jasia i Małgosi częstując je lukrowanymi piernikami. W tych rolach nasi podopieczni - Marylka Myszkowska i Sebastian Krasuski .

Zaraz ... zaraz ... czy prawdziwa bajkowa czarownica potrafiłaby tak zawładnąć serduszkami bohaterów bajki? ...

Nasze dzieciaki nie wrzuciły czarownicy do pieca ... tylko odleciały z nią na czarodziejskiej miotle. Nie wiemy co na taki obrót spraw powiedzieliby Bracia Grimm, ... ale nam się ta wersja bardziej podoba .

 
 
 
 
 
Udostępnij na Facebooku